RIMINI gusht 2003; Alban Kraja takon zv/kryeministrin italian On. Gianfranco Fini

ANCONA 02/05/99, organizator i mitingut madheshtor (me pjesemarrjen e mijera shqiptareve) per lirine e Kosoves dhe inkriminimin e diktatorit Milloshevic.

Alban KRAJA, President of the Albanian Community of Rimini

Antonio RUSSO, journalist, special correspondent for Kosovo, Radio Radicale


Olivier DUPUIS, TRP secretary of the Radical Party, MEP
BELLARIA 21/23 giugno 2002 i ftuar ne kongres te " Italia dei Valori " nga On. Di Pietro.
Alban Kraja eshte Presidenti i keshillit provincial te emigranteve ne Rimini, detyre qe e mban qe ne qershor 2002. Ky keshill eshte i vetmi qe egziston ne te gjithe Italine. Eshte i perbere nga 11 anetar nga te gjitha kontinentet, te zgjedhur permes votes se lire dhe demokratike.
Per aktivitetet e keshillit kliko ketu.                                                                                                  @
Kreu - Biblografi - Permbledhjezyrtare - Aktivitete politike - Arbria