AlbForumi


Hap njė temė tė re  New Poll  Pergjigjuni
  Tema tjetėr mė e vjetėr   next newest topic
» AlbForumi   » Forume tė tjerė   » Shkodėrlocja jonė (shkodraonline.com)   » Nje mendim per publicistin dhe shkrimtarin Alban Kraja!

 - UBBFriend: Dergojani nje mikut tuaj kėtė faqe!    
Autor: Tema: Nje mendim per publicistin dhe shkrimtarin Alban Kraja!
Garuzhda
I/e sapoardhur
Anetar/e # 1977

Ikonė 1 Shkruajtur mė      Mė shumė mbi Garuzhda     Dėrgoji njė Mesazh Vetjak       Edito/fshij postimin    
Pershendetje!!!!!!
Per ata qe qe nuk e njohin Klban Krajen:
Eshte nje nga pioneret e gazetarise se pavarur shqiptare. Ne vitin 1992 themeluar gazeten e pavaur "Lajmetari" me nje sukses shume te madhe ne gjithe shqiperine. Ne vitin 1993 per arsye politike detyrohet te largohet nga shqiperia, duke u vendosur ne Rimini(It). Ne vitin 1996 ka themeluar shoqaten "Iliria" shoqate e te gjithe shqiptareve ne Itali me qender ne rimini.Ne vitin 1998 ka publikuar librin e tij te pare me titull "24 Imperatori albanesi alla guida di Roma" me nje sukses te madhe ne gjithe italine si dhe ne diaspore, duke u ribotuar nga shtepia botuse "Besa".
Ne vitin 1999 ka publikuar librin e tije te dyte me titull"Kosovo- la sopravvivenza di un popolo".
Se shpejti do dali edhe romani i pare historik i tije " Skenderbeg - Il difensore della civilta occidentale".
Ne qershor te 2001 duke mos humbur asnjehere lidhjet me vendin e tije ka kandiduar per zghjedhjet parlamentare te atij viti.
Ne maj te 2002 eshte zgjedhur si kanditat i listes iliria .Duke u zgjedhu si konsiljer i keshillit te emigranteve ne provincen e riminit; i vetmi i ketij dhoji ne gjithe italine.Ne qershor te 2002 eshte zgjedhur president i keshillit te larte permendur, detyre te cilen e mban edhe sot.

Postime: 18 | Nga: belgjike | Regjistruar: Janar 2003  |  IP: e Regjistruar | Report this post to a Moderator
Garuzhda
I/e sapoardhur
Anetar/e # 1977

Ikonė 1 Shkruajtur mė      Mė shumė mbi Garuzhda     Dėrgoji njė Mesazh Vetjak       Edito/fshij postimin    
citim:
Fillimisht postuar nga Garuzhda:
Pershendetje!!!!!!
Per ata qe qe nuk e njohin Alban Krajen:
Eshte nje nga pioneret e gazetarise se pavarur shqiptare. Ne vitin 1992 themeluar gazeten e pavaur "Lajmetari" me nje sukses shume te madhe ne gjithe shqiperine. Ne vitin 1993 per arsye politike detyrohet te largohet nga shqiperia, duke u vendosur ne Rimini(It). Ne vitin 1996 ka themeluar shoqaten "Iliria" shoqate e te gjithe shqiptareve ne Itali me qender ne rimini.Ne vitin 1998 ka publikuar librin e tij te pare me titull "24 Imperatori albanesi alla guida di Roma" me nje sukses te madhe ne gjithe italine si dhe ne diaspore, duke u ribotuar nga shtepia botuse "Besa".
Ne vitin 1999 ka publikuar librin e tije te dyte me titull"Kosovo- la sopravvivenza di un popolo".
Se shpejti do dali edhe romani i pare historik i tije " Skenderbeg - Il difensore della civilta occidentale".
Ne qershor te 2001 duke mos humbur asnjehere lidhjet me vendin e tije ka kandiduar per zghjedhjet parlamentare te atij viti.
Ne maj te 2002 eshte zgjedhur si kanditat i listes iliria .Duke u zgjedhu si konsiljer i keshillit te emigranteve ne provincen e riminit; i vetmi i ketij dhoji ne gjithe italine.Ne qershor te 2002 eshte zgjedhur president i keshillit te larte permendur, detyre te cilen e mban edhe sot.

Per me shume info vizitoni adresen http://www.albankraja.com/

[ 07. Gusht 2003, 13:02: Mesazhi u ndryshua nga Garuzhda ]

Postime: 18 | Nga: belgjike | Regjistruar: Janar 2003  |  IP: e Regjistruar | Report this post to a Moderator


 
Hap njė temė tė re  New Poll  Pergjigjuni Mbyll temėn     Zhvendos temėn   Fshij temėn Tema tjetėr mė e vjetėr   next newest topic
 - Pamja e temės, sikundėr do tė printohej.
Shko tek:

Na kontaktoni | Albforumi

Tė gjitha tė drejtat e Rezervuara (c) Albforumi.com Tė gjithė postimet konsiderohen si pronė e Albforumi-t

Powered by Infopop Corporation
UBB.classicTM 6.5.0